Neděle, 23 dubna, 2023
novinky
- Reklama -Newspaper
Rady a NávodyTIPY od 123jobs.cz: Jak se nenechat limitovat svým omezením při hledání práce

TIPY od 123jobs.cz: Jak se nenechat limitovat svým omezením při hledání práce

Žít s nějakým omezením nebo znevýhodněním je těžké už samo o sobě, natož pokud kvůli němu máte obtíže s nalezením vhodné pracovní pozice. Podle průzkumů mají až tři čtvrtiny lidí se znevýhodněním strach z toho se o svém znevýhodnění zmínit potenciálnímu zaměstnavateli, protože se bojí, že by kvůli tomu mohli čelit diskriminaci. V současné době je spousta možností, jak se přizpůsobit a mnoho vymožeností, které pomáhají lidem se znevýhodněním žít normální život. Někdy to však vypadá, jako kdyby svět práce byl o několik kroků pozadu a nebyl na tyto zaměstnance připraven.

Několik rad při získávání práce se znevýhodněním

První radou je, abyste v rámci odpovědi na inzerát práce, případně při vyplňování aplikačního formuláře své znevýhodnění nezmiňovali. Pokud je to možné, nepřitahujte k němu zbytečně pozornost. Při odpovědích na otázky zkuste uvést spíše situace ze života, které neukazují na vaše znevýhodnění. Na pohovoru už můžete být otevřenější, a naopak se to také doporučuje. V rámci pohovoru své znevýhodnění neschovávejte, buďte otevření a zkuste být sami sebou. Pokud se vás váš potenciální zaměstnavatel bude ptát na to, jak vás vaše znevýhodnění ovlivňuje, nepanikařte. Snažte se mu ukázat situace a možnosti, jak toto omezení obejít a za jakých podmínek a přizpůsobení vás vaše znevýhodnění nelimituje. Dejte najevo, že můžete být velmi schopnými zaměstnanci, pokud vám k tomu dá příležitost. Nabídky inzerce práce zdarma hledejte na job portálech společnosti 123jobs Media.

Pár slov na závěr

Získat práci, pokud se potýkáte s nějakým znevýhodněním, může být někdy oříšek. Ale nevěšte hlavu. Ujistěte se, že daná pracovní pozice, o kterou se ucházíte, vám umožní využít váš potenciál. A že pro vás bude opravdu vhodná. Vaše otevřenost k zaměstnavateli a kolegům vám umožní cítit se v práci komfortně a dosahovat co nejvyšších úspěchů, na které budete moct být po právu pyšní. Prosadit se na trhu práce může být výzvou, vy to ale zvládnete. Stačí jen, abyste si trochu věřili.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper