Pátek, 21 dubna, 2023
novinky
- Reklama -Newspaper
ZajímavostiJak to bylo (nejen) s dcerou Alberta Einsteina

Jak to bylo (nejen) s dcerou Alberta Einsteina

Co se týče soukromí Alberta Einsteina, táhne se jím jeden zásadní stín: Dcera Lieserl. Narodila se rok předtím, než si  vzal svoji první ženu Milevu.

Sám slavný fyzik o dítěti nikdy nemluvil a životopisci si dlouho nebyli jisti jeho existencí. Pouze s první manželkou přitom Einstein zároveň měl všechny „oficiální“ potomky. Šlo o syny Hanse Alberta a Eduarda.

Dnes se uvádí, že se ke svému otcovství příliš neznal, narozená dcera mu „ohrožovala“ začátek kariéry experta na patenty v Bernu.

Společnost navíc negativně nahlížela na nemanželské děti a proslýchá se, že ani Einsteinova matka nebyla nadšená vztahem svého syna se starší dívkou z Balkánu. Mileva se tak od svých rodičů vrátila nazpět do Švýcarska ke svému muži bez dcerky.

Jaký byl osud samotné Lieserl? Podle některých teorií zemřela na spálu, za reálnější je dnes považováno vysvětlení, že dítě bylo dáno k adopci. A kudy se ubíral život tohoto výjimečného muže dál? Dozvíte se v našem článku.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných malířích a malířkách, jako je například nizozemští umělci Rembrandt a Vincent van Gogh nebo mexická malířka Frida Kahlo.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper