Sobota, 22 dubna, 2023
novinky
- Reklama -Newspaper
Rady a NávodyDo Litoměřic na krásný výlet či dovolenou

Do Litoměřic na krásný výlet či dovolenou

Litoměřice najdeme na spojení dvou řek Labe a Ohře v západní části Polabské nížiny. Samotné město má 24 tisíc obyvatel, což jistě není málo. Ovšem v okolí, které navazuje na Litoměřice, což je Terezín, Lovosice a Bohušovice nad Ohří, mají společně přibližně 40 tisíc obyvatel. Litoměřice jsou také známé svou úrodnou plochu, a proto se jí přezdívá Zahrada Čech. Vydejte se do tohoto města a jeho okolí na výlet či dovolenou. Užijí si ji jak děti, tak i dospělí. V případě dovolené si prohlédněte nabídku ubytování v Litoměřicích. Nabízí krásné chalupy, roubenky a mnoho jiných ubytovacích zařízení.

Rozhledna Mostka

V litoměřicích, na takzvané Mostce, stojí restaurace Legenda a nad ní se tyčí rozhledna Mostka. Leží v nadmořské výšce 272 metrů a je vysoká dvacet metrů. Z této výšky se vám otevřou výhledy na České středohoří, Litoměřice, Terezínskou kotlinu a horu Říp. Cesta na rozhlednu je dobře přístupná. Zaparkujte v Litoměřicích a odtud od dětského domova přibližně jeden a půl kilometru až na rozhlednu. V případě, že se nechcete rozhlédnout po městě, můžete k rozhledně přijet autem.

Na Kamýk

Zřícenina gotického hradu zvaná Kamýk pochází ze 14. století. Za zmínku jistě stojí, že hrad přežil i období husitských válek táhnoucí v patnáctém století. Okolí hradu bylo zničeno, ovšem hrad zůstal stát. Bohužel v 17. století začal pustnout po síle saských vojsk a na počátku 19. století hrad vyhořel. Navštívit jej můžete kdykoliv během roku a dovede vás k němu turistická trasa.    

Za koupáním na Písečný ostrov

Koupání k létu jednoduše patří. Litoměřice nabízí rozsáhlý areál, kde si odpočinete a zchladíte se. Najdete zde travnaté plochy pro opalování, bazén pro plavce s pětimetrovou skokanskou věží, ale i dětský bazén a brouzdaliště. A pokud se nebojíte, můžete si sjet 114 metrů dlouhý tobogán.   

V případě, že se ve městě zdržíte, prohlédněte si nabídku ubytování od Hauzi.cz. Najdete zde ubytování za skvělé ceny.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper