Úterý, 28 ledna, 2025
novinky
- Reklama -Newspaper
Rady a NávodyTo, že někdo má větší problémy než ty neznamená, že na tvých...

To, že někdo má větší problémy než ty neznamená, že na tvých nezáleží

„Baví mě objevovat nové země a kultury, snažit se mluvit jazykem který neovládám, a otevřeně hovořit o tabu tématech!“ Takto popisuje 21 letá studentka Michaela, vystupující pod jménem ještěrky Menno. Mezi tabu témata, která ráda otevírá patří duševní zdraví, homosexualita, pyramidové společnosti, ale i různé celospolečenské hoaxy. Kromě toho vypráví o ekologii, low cost cestování a práci digitálního nomádů.

Michaela, jak se celý tvůj příběh s blogováním začal?

Velmi intuitivní a spíše ze zvědavosti, jak funguje wordpress, jako z touhy měnit svět. 😄 Měla jsem 18, dělala jsem Aupair ve Francii a jelikož byla moje pracovní doba dost roztříštěná, neměla jsem čas na nějaké volnočasové aktivity mimo domu. Také jsem se začala zajímat o svět online marketingu a založit si blog mi přišel jako nejlepší způsob učit se na vlastní kůži. Nevěděla jsem pořádně ani o čem chci psát, ani jako s tím celým začít. Věděla jsem ale, že chci vlastní prostor a vlastní design.

Čemu se nejvíce na svém blogu a sociálních sítích věnuješ?

Původně jsem chtěla cestování – tomu lowcost a dobrodružnému. Psát příběhy z cest mě ale nebavilo a článků tipu „co vidět v Paříži“ je všude plno a také mě to chyceno. Rodina, pro kterou jsem ve Francii pracovala byla dost eko a přírodně zaměřena, a tak jsem si osvojila tento životní styl i já. Cestování tedy doplnily různé články o udržitelnosti a po pár měsících k tomu přibylo duševní zdraví. Je to řádný mix, více méně podle toho, co se mě právě nejvíc dotýká.

Kdy ses rozhodla začít otevřeně mluvit o „tabu tématech“ a proč? Nebála ses vyjít s pravdou ven (například ohledně své sexuální orientace nebo duševních chorob)?

Myslím že úplně první příspěvek byl o úzkosti. Po pár týdnech jsem ho ale vymazala. Ne však kvůli špatným reakcím (ve skutečnosti byly všechny komentáře úplně nádherné!) … Dříve jsem se lekla toho že budu vnímána jako „ta nemocná / ta mimo …“. Prošla ale nějaká doba a já jsem ho publikovala opět. Téma duševního zdraví považuji za velmi důležitou, a vidět, že moje zážitky dávají sílu dalším lidem je k nezaplacení. Také, vím že mě nedefinují jako člověka, a tak žádný publikovaný článek ani příspěvek neodstraňuji.

Proč ještěrky jmenných? Má to nějaký hlubší význam?

Nemá, jen jsem si rychle chtěla vybrat doménu a více jsem nad tím neuvažovala. Tato přezdívka vznikla během prvního sólo cestování přes Couchsurfing a protože jsem nejprve chtěla psát o cestování, nepřišlo mi to jako až tak špatný nápad. Plus jsem nepočítala s tím, že mě psaní takto chytí a že to někdo i bude číst.

Vtipné je, že nyní jedna MLM (multilevel / síťový marketing) firma se pravidelně snaží shodit mé články protože „nevystupuje pod svým jménem a tak nejsem věrohodná“. Přitom ani nechci působit nějak tajemně, jen je moc pozdě na změnu.

Jaké ohlasy dostáváš na své působení na sociálních sítích? Ozývá se ti mnoho lidí s podobnými problémy?

Joj to tedy. A já si to mega cením a dojímá mě to. Na druhou stranu musím říct, že nejsem psycholog a rozhodně se na něj ani nechci hrát. Mnohdy stačí poslechnout. A pokud je to něco vážnější, nebo vysloveně prosba o pomoc, pomáhám jim najít odborníka v jejich okolí.

Také se ale také najdou ty opačné případy, kdy dostávám nevyžádané rady o tom jak „se mám jít projít do lesa, meditovat, zasportovat si nebo poprosit Boha o pomoc“. Já jsem na to už zvyklá, ale podobné chování může jiným lidem velmi ublížit. Obzvlášť pokud se jim odhodlají svěřit a následně se setkají s reakcí, která více méně zmenšuje nebo popírá vážnost jejich problému … Proto jsem zpracovala příspěvek s větami kterým se vyhnout a čím je nahradit.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper