Pondělí, 24 dubna, 2023
novinky
- Reklama -Newspaper
Rady a NávodyMenstruační cyklus je naše osobní zdravotní karta

Menstruační cyklus je naše osobní zdravotní karta

Michaela alias @ownyourcycle se na svém blogu a sociálních sítích věnuje tématům z oblasti ženského zdraví, zejména zdravého menstruačního cyklu. Tato témata otevírá s cílem vzdělávat ženy, aby poznávali a sledovali své menstruační cykly pomocí symptom-termální metody. Dále otevřeně vypráví io svém onemocnění – syndromu polycystických vaječníků a učí své sledovateľky, jak se z podobných potíží dostat zdravou a přirozenou cestou bez „zbytečné chemie“.

V článku se dozvíte:

proč se Michaela rozhodla dělat osvětu o zdravém ženském cyklu
jako negativní může na nás působit dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce
což je symptom-termální metoda a jak si díky ní dokážeme přirozeně sledovat plodnost
co je třeba udělat, aby každá žena bez rozdílu dosáhla zdravý, pravidelný a bezbolestný cyklus.
Miška, co tě dovedlo k problematice ženského zdraví?

Dovedli mě k ní nežádoucí účinky, které jsem měla z užívání hormonální antikoncepce. Když mi ani po vyzkoušení různých značek hormonální antikoncepce problémy neustupovaly, rozhodla jsem se začít blíže informovat ohledně nežádoucích účinků a nakonec hormonální antikoncepci úplně vysadit. Jak jsem se hlouběji ponořila do témat ženského zdraví, dostala jsem se ik alternativním metodám antikoncepce, jakou je symptom-termální metoda a začala ji praktikovat. Po vysazení antikoncepce mi byl zjištěn syndrom polycystických vaječníků (PCOS), na který se často opět předepisuje hormonální antikoncepce. Se znalostmi a zkušenostmi, které jsem po jejím užívání měla, jsem se však rozhodla ozdravit si PCOS přirozenou cestou, což se nakonec i podařilo.

Kdy ses rozhodla dělat v této oblasti „osvětu“ a proč?

Hned, jak jsem symptom-termální metodu sama vyzkoušela, jsem se nedokázala divit, k čemu všemu dokáže sloužit a nerozuměla jsem, jak je možné, že jsem o ní nevěděla dříve. Nejdřív jsem se ji naučila sama, ale pak jsem zjistila, že je známá po celém světě a že se v České republice konají kurzy této metody pod vedením gynekoložky. Po absolvování kurzu jsem byla z této metody ještě více nadšená a řekla jsem si, že si ji nemohu nechat jen pro sebe. Po přihlášení se na certifikovaný kurz pro poradce symptom-termální metody jsem se rozhodla začít o ní šířit povědomí, protože jsem přesvědčena, že by ji měl znát opravdu každý.

Naše weby

Nejnovější články

- Reklama -Newspaper

Ostatní právě čtou

Další články autora

- Reklama -Newspaper